موضوعات مهم

نشست تخصصی عکاسی جنگ در کاخ گلستان برگزار خواهد شد

نشست تخصصی عکاسی جنگ در کاخ گلستان برگزار خواهد شد

مجله جامع نوریاتو: ۲۸ فروردین باحضور «لودگار درنتال» مدیر بخش عکاسی موزه دولتی برلین و عکاسان ایرانی، نشست تخصصی عکاسی جنگ انقلاب و دفاع مقدس در عمارت باب عالی کاخ گلستان برگزار می‌شود.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از مهر، مسعود نصرتی، مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: نشست تخصصی عکاسی جنگ با همکاری بخش فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین، انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در کاخ گلستان برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در این نشست تخصصی، رئیس بخش عکاسی موزه دولتی برلین و ۲۰ عکاس به نام انقلاب و دفاع مقدس مانند جاسم غضبانپور، امیرعلی جوادیان، سعید صادقی، سیدعباس میرهاشمی، حسن قائدی، محسن راستانی، فرهاد سلیمانی و … حضور دارند و درباره تجربیات خود گفت و گو می‌کنند.

 

نصرتی تصریح کرد: «لودگار درنتال» در این نشست درباره «پایان جنگ جهانی دوم در آلمان» سخنرانی و بخشی از آثار موزه برلین را که با موضوع جنگ است معرفی می‌کند.

 

مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار کرد: برگزاری این نشست، نخستین همکاری رسمی کاخ گلستان و موزه دولتی برلین است، آلمان مجموعه غنی از عکس‌های جنگ جهانی اول و دوم را در موزه دولتی عکس برلین دارد. علاوه بر این برای برگزاری یک نمایشگاه تخصصی از عکس‌های آلبوم خانه کاخ گلستان در موزه برلین در سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: پاییز سال ۱۳۹۶ نیز نمایشگاهی با عنوان «مکاشفه و تماشا» با پشتیبانی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین و با همکاری عکاس سرشناس آلمانی «هانس برگر» در کاخ گلستان و در شهرهای قم، اصفهان، مشهد و برلین نیز برگزار شد.

 

نشست تخصصی عکاسی جنگ ۲۸ فروردین ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن کنفرانس عمارت باب عالی کاخ گلستان واقع در میدان ارگ برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر