موضوعات مهم

چهارمین جشنواره استانی مد و لباس در بوشهر آغاز بکار کرد

چهارمین جشنواره استانی مد و لباس در بوشهر آغاز بکار کرد

مجله جامع نوریاتو: چهارمین جشنواره استانی مد و لباس ایرانی اسلامی با حضور طراحان و تولیدکنندگان لباس در دانشکده فنی و حرفه‌ای دخترانه الزهرا (س) بوشهر آغاز به کار کرد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این ارتباط گفت: ۵۶ اثر تا پایان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از امروز ۲۷ تا ٣٠ فروردین مورد داوری قرار خواهند گرفت.

 

فاطمه کرمپور بیان کرد: از این شمار ٢٧ گروه در بخش مانتو اجتماع، ٧ گروه در بخش پیراهن مردانه، ٧ مقاله در بخش علمی و ١۵ نفر در بخش طرح اولی‌ها (هنرجویان رشته طراحی دوخت) با هم به رقابت می‌پردازند.

 

وی با اشاره به اینکه ٣ اثر برگزیده هر بخش مورد تقدیر قرار خواهند گرفت، اظهار داشت: نمایشگاهی از این آثار همزمان با روز اختتامیه در گالری مجتمع فرهنگی و هنری بوشهر جهت بازدید عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

کرمپور یادآور شد: تندیس جشنواره، لوح سپاس و هدایای نقدی به آثار برتر اهدا خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: توجه به فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی، ایجاد اشتغال، شناسایی ظرفیت‌های استان در این حوزه و معرفی جوانان طراح و دوزنده مد و لباس استان به سطح ملی و بین المللی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

 

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره مد و لباس یک رویداد مهم فرهنگی و هنری است که نقش اساسی در الگو سازی و تعالی فرهنگ اصیل ایرانی دارد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: استان بوشهر به دلیل قدمت چند هزار ساله و تاریخ و فرهنگ غنی، همواره به لباس اهمیت ویژه ای قائل بوده اند و سبک پوشش خود را بر اساس فرهنگ جنوب و موقعیت بندری انتخاب کرده اند.

 

یادآور می‌شود که آئین اختتامیه چهارمین جشنواره استانی مد و لباس ۳۱ فروردین ساعت ۱۷ در سالن مجتمع فرهنگی و هنری اداره کل برگزار خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر