موضوعات مهم

نمایشگاه بازی‌های ویدئویی احیا می‌شود برگزاری در فصل پاییز

نمایشگاه بازی‌های ویدئویی احیا می‌شود

مجله جامع نوریاتو: حسن کریمی قدوسی مدیرعامل بنیاد بازی‌های رایانه‌ای اعلام کرد پس از پنج سال وقفه در نمایشگاه بازی‌های ویدئویی، این نمایشگاه در فصل پائیز دوباره برگزار خواهد شد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از مهر، براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تغییرات گسترده‌ای که در برنامه‌های امسال بنیاد ایجاد شده است، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بخش خصوصی نمایشگاه بازی‌های ویدئویی که یکی از پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های عمومی کشوربراساس آمار و ارقام بود، مجدداً برگزار می‌شود. در حال حاضر فصل پاییز و ماه آبان به‌عنوان زمان برگزاری این رویداد انتخاب شده است.

 

حسن کریمی قدوسی در همین رابطه گفت: برگزاری رویدادهای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۹۸ طی چندین جلسه‌ی سیاست‌گذاری با حضور نماینده بازی‌سازان مورد بازبینی قرار گرفته‌اند. به همین جهت با توجه به بودجه و همچنین اولویت‌های موجود که وضعیت اقتصادی و بهبود وضعیت تولید در کشور است، به مدت یک سال رویدادهای تی‌جی‌سی، کنفرانس تحقیقات بازی‌های دیجیتال و جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران متوقف خواهند شد. البته بهره‌گیری از اساتید خارجی که در تی‌جی‌سیاتفاق می‌افتاد را بنا داریم در طی سال و با دعوت از این اساتید ادامه دهیم.

 

او ادامه داد: برگزاری نمایشگاه بازی‌های ویدئویی مطالبه‌ی بخش عمده‌ای از بازی‌سازان بود چرا که مخاطب را با مستقیماً به بازی‌سازان متصل می‌کند و می‌تواند منجر به بازاریابی و جذب مخاطب برای بازی‌های داخلی شود. سعی خواهیم کرد با مشارکت بخش خصوصی و درآمدزایی‌های حاصل از رویداد، کم‌ترین بودجه ممکن را به برگزاری این رویداد اختصاص دهیم.

 

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهار کرد: نخستین اولویت ما در سال جاری، حمایت گسترده‌تر از بازی‌سازان و تولیدکنندگان داخلی است تا در شرایط سخت اقتصادی بتوانند به فعالیت و تولید محصولات خود ادامه دهند. به همین دلیل بخش زیادی از هزینه‌های سال گذشته را قطع یا کاهش دادیم و به بودجه‌ی حمایتی بنیاد اضافه کرده‌ایم. به‌زودی شرح برنامه‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۹۸ را نیز اعلام عمومی خواهیم کرد.

 

نمایشگاه بازی‌های ویدئویی در سال‌های ۹۰، ۹۱ و ۹۲ در مصلی تهران و همزمان با جشنواره بازی‌های ویدئویی ایران برگزار و با استقبال میلیونی مخاطبان مواجه می‌شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر