موضوعات مهم

تصاویر هوایی از برج‌های نیویورک سیتی

تصاویر هوایی از برج‌های نیویورک سیتی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: خلاقیت در تصاویر نوید براتی موج می‌زند. این عکاس چه در حال عکاسی از بیابان‌های به هم ریخته باشد یا خورشید گرفتگی کامل، علاقه‌ای که به دنیا دارد منجر به خلق تصاویری چشم‌نواز خواهد شد. یکی از مجموعه‌هایی که براتی درحال کار روی آن است، “شهر مخفی” نام دارد. او از طریق این مجموعه عکس ما را بالای خیابان‌های نیویورک سیتی و آسمان‌خراش‌هایی برده است که در خیابان‌های این شهر قرار گرفته‌اند. اما تفاوت این مجموعه عکس با عکس‌های دیگری که از نیویورک می‌بینید این است که عکاس بازتاب شهر را روی شیشه‌های این ساختمان‌ها نشان داده است. براتی می‌گوید: “فکر کردن به این بازتاب‌ها یک نوع سرگرمی است، می‌توان بازتاب خیابان‌ها را یک بعد مخی و یا یک دنیای موازی در نظر گرفت.”

 

 

نوید براتی این بازتاب‌ها را هنگام بازدید از اولین آسمان‌خراش منهتن کشف کرد. او می‌گوید: “من تاجایی که می‌توانستم دوربین خودم را از لبه ساختمان دور کرده بودم تا بتوانم یک تصویر با زاویه کاملا مستقیم از خیابان پائین آسمان‌خراش بگیرم، وقتی که از طریق دوربینم عکسی که گرفته بودم را نگاه کردم، از بازتابی که در شیشه‌های آسمان‌خراش می‌دیدم شگفت‌زده شده بودم.” این اتفاق کوچک او را وادار کرد تا از لوکیشن‌ها و نماهای دیگری از شهر نیز عکاسی کند.

 

 

وضوحی که باعث شده است براتی بتواند اینچنین تصاویر فوق‌العاده‌ای بگیرد علاوه بر یک چشم تیزبین، به تجهیزات مناسب نیز نیاز دارد. او در مورد تجهیزاتی که استفاده می‌کند اینطور توضیح می‌دهد: “من برای تمام کارهای خودم از یک نیکون D800 استفاده می‌کنم و اکثر تصاویر هوایی خودم را نیز با یک لنز واید ۱۴-۲۴ میلیمتر گرفته‌ام.” او دوربین خودش را در دستش گرفته (و با یک بند آن را دور کمرش بسته است) و می‌گوید: “اکثر مردم فکر می‌کنند من این عکس‌ها را با پهباد یا از داخل هلیکوپتر می‌گیرم، اما من همه این عکس‌ها را از بالای ساختمان‌ها گرفته‌ام.”

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها