موضوعات مهم

تصاویری کمیاب از آرشیو عکاس شخصی هیتلر

تصاویری کمیاب از آرشیو عکاس شخصی هیتلر

ترجمه اختصاصی نوریاتو: عکاسی شخصی هیتلر، هنریک هافمن یکی از مبلغان اصلی نازی‌ها بود و ده‌ها هزار قطعه از عکس‌های این هنرمند که روی نگاتیوهای شیشه‌ای ثبت شده‌اند، تا به امروز باقی مانده‌اند. اکنون به لطف آرشیو ملی، تعداد زیادی از این تصاویر کمیاب درحال انتشار می‌باشد.

 

عکاس هیتلر

 

واشنگتن پست در گزارشی ادعا کرده است که از ۴۱۰۰۰ نگاتیو شیشه‌ای موجود، آرشیو ملی تا به امروز ۱۳۰۰ قطعه را دیجیتالی کرده است.

 

مطالعه بیشتر: مردم ونزوئلا در جستجوی شادی

 

طبق دفتر خاطرات هافمن هیتلر در روزهای ابتدایی به قدرت رسیدن از عکاس‌ها دوری می‌کرد و حتی قصد داشت یکی از نگاتیوهای هافمن که زحمت زیادی برای آن کشیده بود را از بین ببرد. اما این عکاس کهنه‌کار در دهه ۲۰ به عضویت ارتش نازی درآمد و تبدیل به یکی از نزدیکان هیتلر شد. او سپس با دقت از دوربین و تصاویر ساختگی خودش برای شکل دادن احساسات عمومی استفاده می‌کرد.

 

هنریخ هافمن

 

نگاتیوهای شیشه‌ای هنریک هافمن پس از جنگ جهانی دوم توسط ارتش آمریکا مصادره شد و در سال ۱۹۶۲ در اختیار آرشیو ملی قرار گرفت. خیلی از نگاتیو‌ها (آن‌هایی که هیتلر را نشان می‌دادند) شکسته بودند و نیاز بود با دقت زیادی دوباره کنار هم گذاشته شوند.

 

نگاتیو شیشه ای

 

مطالعه بیشتر: نگاهی کوتاه به تاریخ طولانی عکاسی – قسمت چهارم

 

این تصاویر اولین مدارک از ورود هیتلر به زندگی اجتماعی در اوایل دهه ۳۰ و رشد حزب نازی را در آلمان نشان می‌دهد. ما در این تصاویر هیتلر را هنگام ملاقات با طرفدارها، هنگام گرفتن تصاویر گروهی، صحبت کردن در یک تظاهرات و حتی به همراه سگش می‌بینیم.

 

مسئول پروژه‌های خاص آرشیو ملی ایالات متحده، ریچارد ای. اشنایدر می‌گوید: “چیزی که این پروژه دیجیتال‌سازی را خاص می‌کند، این است که این تصاویر از روی نگاتیو اصلی تولید شده‌اند و نه از روی یک کپی یا از کپی یک کپی، همین باعث شده است کیفیت این تصاویر فراتر از حد تصور باشد.”

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها