موضوعات مهم

مو قرمزها در کنار حیوانات

مو قرمزها در کنار حیوانات

ترجمه اختصاصی نوریاتو: الکساندرا بوچکاروا در مجموعه عکس رویایی خودش، زیبایی‌های موی قرمز را به تصویر کشیده است. این عکاس برای تاکید روی رنگ موهای فوق‌العاده زیبای سوژه‌های خودش، معمولا آن‌ها را درکنار حیواناتی با رنگ موی قرمز قرار می‌دهد. یکی از این حیوانات یک روباه فتوژنیک به نام آلیس است که در سال ۲۰۱۶ توجه زیادی را به خودش جلب کرد. اما این بار بوچکاروا با کاراکترهای متفاوتی برگشته است.

 

تمام سوژه‌های این مجموعه به شخصه توسط بوچکاروا به صورت دو به دو در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و “هرکدام از آن‌ها هم به صورت خارجی و هم داخلی خیلی شبیه به هم هستند.” در نتیجه این دقت بالا رابطه بین هر دو سوژه داخل تصویر به خوبی نشان داده شده است و مهم‌تر از آن علاقه بوچکاروا برای نشان دادن حیوانات در آثارش دیده می‌شود.

 

او می‌گوید: “طی دو سال گذشته من خوش شانس بوده‌ام که توانسته‌ام با حیوانات بیشتری کار کنم. در این پروژه من با هاسکی، خرگوش، راکون، مار، روباه، اسب و… کار کرده‌ام.” در تمام موارد، حیوانات خیلی نمادین هستند و بوچکاروا می‌تواند فکرها و ایده‌های خودش را به دنیای واقعی بکشاند و باورهای خودش مبنی بر اینکه داشتن موی قرمز چیزی فراتر از ژنتیک است را به تصویر بکشد.

 

مطالعه بیشتر: از آبی مصری تا جدیدترین طیف‌ها

 

او می‌گوید: رنگ موی قرمز برای من خیلی خاص است و به نظر من این رنگ فقط یک رنگ روشن نیست و بیشتر یک وضعیت ذهنی است.”

 

بوچکاروا درباره مجموعه اخیرش توضیحاتی ارائه داده است و درباره اینکه هر سوژه حیوانی نشان‌دهنده چه چیزی است صحبت‌هایی کرده است.

 

جغد

 

“من دو مجموعه عکس باحضور جغدها دارم. مجموعه اول داخل آب شکل گرفته است و به خطاهای ما اشاره دارد. همه ما اشتباهاتی کرده‌ایم که تلاش می‌کنیم آن‌ها را فراموش کنیم. این اشتباهات روی دوش ما سنگینی می‌کنند ولی در عین حال به ما قدرت می‌دهند. کشتی همیشه به دریای آزاد نیاز دارد. دختری که داخل آب روی صندلی نشسته است، نشان دهنده یک انسان با ذهن بسته است و جغد نیز نشانه آزادی روح می‌باشد.”

 

مطالعه بیشتر: عکاسی بدون منظره یاب

 

عکاسی از حیات وحش

 

“جغد دوم نیز که درکنار یک ورزشکار پاراالمپیک قرار دارد، نشانه قدرت ذهن و بدن است.”

 

رابطه انسان و حیوانات پرتره حیوانات بوچکاروا

 

گربه وحشی:

 

“در مجموعه‌ای که از گربه‌های وحشی کمک گرفته شده است، من دوستان واقعی را نشان دادم. این گربه‌ها در واقع حیوان خانگی این دخترها هستند. چیزی که من در این تصاویر دوست دارم، شباهتی است که آن‌ها با یکدیگر دارند. دیدن آن واقعا لذت‌بخش است.”

 

موی قرمز پرتره انسان به همراه حیوانات

 

هاسکی

“این پرتره از ایرینا، شرلوک و لومن گرفته شده است که هر سه مبتلا به هتروکرومیا (تفاوت رنگ چشم) هستند. شرلوک و لومن اعضای یک گله بزرگ هاسکی هستند که اکثر آن‌ها سگ‌های رها شده می‌باشند. من به این خاطر از آن‎‌ها در کنار هم عکس گرفتم که نشان دهم انسان‌ها و حیوانات شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند.”

 

مو قرمزها

 

“همچنین من عاشق کار با طبیعت برای نشان دادن زیبایی منحصر به فرد مدل‌های مو قرمز خودم هستم. همچنین من عاشق کار با نور طبیعی و زیر باران می‌باشم و بی‌صبرانه منتظر تابستان هستم تا بتوانم پروژه‌های تابستانی خودم را آغاز کنم.”

 

افراد جینجر

 

سیاهگوش

 

“در این تصویر النا، ایوان، ساشا و جرالت را مشاهده می‌کنید. جرالت یک سیاهگوش است که از یک مزرعه پشم نجات یافته است. او اکنون یک مدل برای پروژه‌های هنری است که زیبایی روابط بین حیوانات، مردم و طبیعت را نشان می‌دهند.”

 

پروژه عکاسی حیات وحش عکاسی از حیات وحش عکاسی پرتره پرتره حیوانات عکاسی از حیوانات

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها