موضوعات مهم

هیچکس از یک زن قاتل خشمگین‌تر نیست! زنان قاتل در در نقاشی‌های مدرن

هیچکس از یک زن قاتل خشمگین‌تر نیست!

ترجمه اختصاصی نوریاتو: هیچکس از یک قاتل زن خشمگین‌تر نیست! اگر چند دقیقه وقت بگذارید و عبارت «قتل در هنر» را در گوگل جستجو کنید، تصاویر زیادی می‌بینید که یک مرد در حال کشتن مرد دیگری است. سربازها با یکدیگر می‌جنگند و روی دست سربازان دیگر جان خودشان را از دست می‌دهند. قاتل‌ها مردان از همه‌جا بی خبر را به خاطر دزدیدن پول‌هایشان به قتل می‌رسانند. این اتفاقات در گذشته رخ داده است و متاسفانه هنوز هم درحال رخ دادن هستند. اما این فقط مردها نبوده‌اند که به زندگی یک انسان دیگر پایان می‌داده‌اند بلکه خیلی از مرگ‌های تاریخ به دست زنانی که به دنبال انتقام بوده‌اند رخ داده است.

 

قتل برای محافظت از اقوام

 

جودیت و هولوفرنس

آرتمیسیا جنتیلسچی، جودیت در حال بریدن سر هولوفرنس، ۱۶۱۴-۱۶۲۰

 

برای مثال به نقاشی بالا نگاهی بیاندازید تا پتانسیل بی رحمی یک زن که به دنبال انتقام است را ببینید. تعریف جنتیلسچی از جودیث انتقام‌جو خیلی قدرتمند و جذاب است. داستان از این قرار است که یک ژنرال آشوری به نام هولوفرنس قصد نابود کردن شهر بتولیا را داشت که اتقافا شهر مادری قاتل ما بود. جودیت که از نقشه‌ها هولوفرنس مطلع بود، از زیبایی و جذابیت خودش استفاده می‌کند تا وارد خوابگاه ژنرال شود. در آنجا بدون هیچ تاملی با یک شمشیر نظامی سر ژنرال را که درخواب عمیق بود از تنش جدا می‌کند. بهترین شکل عدالت پارتیزانی توسط اولین قاتل زن در لیست ما!

 

مطالعه بیشتر: مو قرمزها در کنار حیوانات

 

قتل برای به دست گرفتن کنترل سرزمین

 

بانو مک بث

جورج کاترمول، بانو مک‌بث، ۱۸۵۰

 

احتمالا یکی از مشهورترین شخصیت‌های شکسپیر بانو مک‌بث است و اگر این نمایش را دیده باشید یا نمایشنامه آن را خوانده باشید، احتمالا می‌دانید که چرا این زن قاتل در لیست ما قرار گرفته است. گفته می‌شد علاوه بر شوهر مک‌بث، خود او نیز در قتل پادشاه در خانه‌شان نقش داشته است و اخیرا بحث‌های زیادی شکل گرفته است که گفته می‌شود خود مک‌بث به زندگی پادشاه پایان داده است. اما حتی اگر این گونه هم نباشد، به نظر شما چه کسی به همسرش فشار آورده است تا مرتکب قتل شود؟ چه کسی مردانگی او را زیر سوال برده است؟ چه کسی از جذابیت‌های زنانه‌اش استفاده کرده تا همسرش را وادار به انجام بدترین جرم کند؟ هنگامی که وحشت کرده بود چه کسی سلاح‌های او را مخفی کرد؟

 

درست حدس زدید، بانوی خانه، مک‌بث. زن قوی که به راحتی همسرش را اغوا کرد. البته در آخر همسرش بود که تبدیل به شاه شد و تاج پادشاهی را بر سر گذاشت.

 

قتل برای انتقام

 

الیزابت تیموکلی

 الیزابت سیرانی، تیموکلی در حال هول دادن کاپیتان تراسیان که داخل چاه به او تجاوز کرده بود، ۱۶۵۹

 

مطالعه بیشتر: تاریخچه رنگ آبی – از آبی مصری تا جدیدترین طیف‌ها

 

آخرین تصویر لیست ما از زنان قاتل، تصویر سیرانی از قاتل انتقام‌جو تیموکلی است. بدون شک این زن دقیقا انتقام خودش را از متجاوز به خودش گرفته است. زمانی که خشونت و تجاوز هنگام حمله‌های نظامی به شهر موضوع عادی بود تیموکلی بی گناه توسط فرمانده عالی رتبه تراسیان مورد تجاوز قرار گرفت. پس از این اتفاق فرمانده از تیموکلی پرسید که وسایل با ارزش خودش را کجا نگه می‌دارد که تیموکلی او را به سمت چاه آب هدایت کرد و فرمانده ترسیان هم که خیلی حریص بود گارد خودش را برای یک لحظه پائین آورد و داخل چاه را نگاه کرد تا غنائم خودش را بشمارد.

 

تیموکلی نیز که متوجه این موضوع شده بود در یک لحظه انتقام خودش را گرفت و او را به داخل چاه هول داد و چند سنگ سنگین را هم داخل چاه انداخت تا از به قتل رسیدن فرمانده مطمئن شود. یک مرد جنگجو به دست زنی که فکر می‌کرد درمانده است به قتل رسید…آیا شاعرانه نیست؟

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر