موضوعات مهم

نگرانی‌ درباره قانون جدید کنسرت‌ها

نگرانی‌ درباره قانون جدید کنسرت‌ها

رسانه هنرهای تجسمی نوریاتو: طبق مصوبه جدید مجلس، وزارت ارشاد باید ۱۰ درصد از بهای بلیت کنسرت‌های تهران و کلانشهرها را به حساب درآمد عمومی خزانه‌داری کل کشور واریز کند. این مصوبه اعتراضات اهالی موسیقی را به دنبال داشت اما مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد ضمن تاکید بر تبعیت از قانون، اذعان داشت نگرانی‌هایی درمورد این قانون وجود دارد و از برگزاری چندین جلسه در این مورد خبر داد.

 

به گزارش نوریاتو، علی ترابی، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگو با ایسنا می‌گوید: این قانون مصوب مجلس و لازم‌الاجرا است و من در موقعیتی نیستم که درباره خوب و بد آن نظر بدهم؛ ما فقط در مقام مجری عمل می‌کنیم. البته باید نگرانی‌هایی در این مورد داشته باشیم چرا که به نظر می‌رسد آنچنان ابعاد کارشناسی در این قانون در نظر گرفته نشده است.

 

او ادامه می‌دهد: شاید بهتر بود این قانون به سراغ ژانرها و بخش‌های خاصی از موسیقی (موسیقی پاپ) می‌رفت. بخش‌های موسیقی سنتی، کلاسیک و نواحی ما برای رفتن روی صحنه باید از جیب هزینه کنند و در این قانون به آن‌ها به چشم موسیقی پاپ نگاه شده، انگار که آن‌ها هم درآمدزا هستند.

 

مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه این دفتر از قانون تبعیت می‌کند، می‌گوید: پس از تصویب این قانون از ناحیه صنف موسیقی اعتراضاتی به وجود آمد. ما درصدد برگزاری جلساتی با مدیران ارشد وزارت ارشاد و صنوف موسیقی هستیم تا به راهکاری برسیم که از آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند و اگر منافعی برای این قانون متصور هست به راه خودش هدایت شود.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر