موضوعات مهم

«دلبند» فیلم منتخب هیئت داوران جشنواره فیلم ترنتو ایتالیا

«دلبند» فیلم منتخب هیئت داوران جشنواره فیلم ترنتو ایتالیا

رسانه هنرهای تجسمی نوریاتو: فیلم مستند دلبند به کارگردانی یاسر طالب و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم ترنتو ایتالیا شد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از مهر، شصت و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ترنتو از ۷ تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه ۹۸ در کشور ایتالیا برگزار شد و فیلم مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی ضمن نمایش در بخش مسابقه بین‌الملل این جشنواره، موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران شد.

 

در این بخش رسمی جشنواره «ترنتو» که یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های اروپایی است، ۲۷ فیلم شرکت داشتند.

 

پیشتر «دلبند» جایزه بهترین فیلم مستند پانزدهمین دوره جشنواره «کازان» روسیه را از آن خود کرده بود.

 

در آیین اختتامیه شصت و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» که عصر دیروز ۱۵ اردیبهشت ماه برگزار شد، هنگام معرفی «دلبند» به عنوان برنده جایزه ویژه هیات داوران، ویدیویی از یاسر طالبی در سالن مراسم پخش شد. وی به دلیل نمایش همزمان فیلمش در بخش «ویترین جهان» جشنواره هات‌داکس، به کشور کانادا سفر کرده بود.

 

مستند «دلبند» پیش از این در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «ایدفا» هلند، بخش سینما و فرهنگ غذا Culinary Cinema جشنواره فیلم برلین و بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه به نمایش درآمده بود و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا نیز فینالیست بخش Feature Competition شده بود.

 

این فیلم در خردادماه، در جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

 

«دلبند» قصه زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام فیروزه را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

 

این مستند محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویرگستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین‌الملل این فیلم را نیز به عهده دارد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر