موضوعات مهم

نفرات برتر مسابقه عکاسی دنیای طبیعی بیگ پیکچر معرفی شدند

نفرات برتر مسابقه عکاسی دنیای طبیعی بیگ پیکچر معرفی شدند

بیش از ۶۵۰۰ عکس توسط هیئت داوران مسابقه عکاسی دنیای طبیعی بیگ پیکچر بررسی شده‌اند و عکاسان ۶۷ کشور مختلف جذاب‌ترین تصاویر خودشان از حیات وحش را به این مسابقه ارسال کرده‌اند و در پایان عکاس نروژی آئودون ریکاردسن جایزه اصلی این مسابقه را به دست آورد.

 

این عکاس که در عین حال پروفسور بیولوژی دریایی نیز می‌باشد، توانست جایزه اصلی این مسابقه را با عکسی فوق‌العاده از یک باقرقره سیاه که بالای خط ساحلی نروژ نشسته است به دست بیاورد. این عکس علاوه بر اینکه مهارت‌های فنی ریکاردسن را نشان می‌دهد بلکه نشان از سرسختی عکاس نیز دارد، زیرا او برای گرفتن این عکس دفعات زیادی به این منطقه سفر کرده است تا بتواند عکس موردنظر خودش را ثبت کند. اما چیزی بیش از همه توجه بیننده را به خودش جلب می‌کند میزان راحتی این پرنده با ریکاردسن می‌باشد.

 

مطالعه بیشتر: نقشه و قلمرو

 

عکس اصلی: گرفتن مرکز صحنه، آئودون ریکاردسن، برنده جایزه اصلی

 

سوزی استرهاس، یکی از داوران این مسابقه می‌گوید: “برنده جایزه اصلی امسال عکس فوق‌العاده‌ای است که توانایی‌های فنی و خلاقیت فوق‌العاده عکاس را نشان می‌دهد. در این تصویر عکاس به گونه‌ای ظاهر آماده جفت‌گیری این پرنده را نشان داده است که بیننده احساس می‌کند از نزدیک شاهد پرنده است. همین موضوع نشان می‌دهد که صبر، تعهد و شناختن سوژه می‌تواند منجر به خلق یک عکس فوق‌العاده شود. برای مثال آئودون برای گرفتن این عکس، چندین سال وقت صرف کرده است.”

 

یکی دیگر از تصاویر زیبای این مسابقه، عکس فوق‌العاده جیمز جییفورد از یک گوریل است که سرپرست خودش را در آغوش کشیده است. این عکس به دلیل نشان دادن رابطه قدرتمندی که می‌تواند بین انسان و حیات وحش شکل بگیرد به عنوان عکس برتر دسته انسان/طبیعت انتخاب شد. در مقابل عکس چیارا سالوادوری با نام ابرهایی از نمک به خاطر عدم حضور انسان خیلی زیبا است. او با نشان دادن تپه‌های نمک سالار د آنتوفالا آرژانتین، زیبایی طبیعت بکر را نشان می‌دهد.

 

مطالعه بیشتر: یوزف شیما؛ از جمهوری چک تا فرانسه

 

شما می‌توانید در این مقاله تصاویر برنده این مسابقه را مشاهده نمائید و در وبسایت مسابقه عکاسی دنیای طبیعی بیگ پیکچر نیز گالری کامل فینالیست‌ها را مشاهده نمائید.

 

مسابقه عکاسی بیگ پیکچر

 لمس انسانی، جیمز جیفورد، برنده انسان/طبیعت

 

بیگ پیکچر 2019

ابرهایی از نمک، چیارا سالوادوری، برنده هنر طبیعت

 

مسابقه عکاسی از طبیعت

فراتر از موزیک و رقص، دنیل دیتریش، فینالیست حیات وحش خاکی

 

مسابقه عکاسی طبیعت

کنجکاوی، میخائیل کوروستلوف، برنده حیات وحش خاکی

 

عکاسی از طبیعت

انعطاف پذیری، جولی فلچر، فینالیست حیات وحش خاکی

 

عکس طبیعت

سفر به حاشیه، بادی الیزر، فینالیست حیات وحش خاکی

 

مسابقه عکاسی دنیای طبیعی

 دوگانگی، آرمند سارلانگو، برنده مناظر آبی و فلورا

 

بیگ پیکچر

 از دست دادن بال‌ها، پیوتر ناسکرکی، برنده زندگی بالدار

 

بیگ پیکچر 2019

اژدهای آبی، پیر مانه، برنده زندگی آبی

 

مسابقه عکاسی بیگ پیکچر

 دامن بوهمی، جینگ گنگ ژانگ، فینالیست زندگی آبی

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر