موضوعات مهم

«حضور غیاب» در جشنواره تئاتر فرینج کانادا

«حضور غیاب» در جشنواره تئاتر فرینج کانادا

رسانه جامع هنری نوریاتو: نمایشی از ایران در جشنواره بین‌المللی تئاتر فرینج کانادا ۲۰۱۹ حضور خواهد داشت.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از مهر، جشنواره تئاتر فرینج وینزور کانادا از ۲۲ می در کانادا آغاز خواهد شد و در مدت ۵ روز بیش از ۷۰ اجرای داخلی و بین‌المللی را به نمایش خواهد گذاشت. این دوره از این جشنواره علاوه بر اجراهایی از سراسر دنیا، میزبان نمایش «حضور غیاب» به کارگردانی رضا بصیرزاده خواهد بود. این نمایش در بخش اصلی این جشنواره اجرا خواهد داشت.

 

نمایش «حضور غیاب» قصه ۲ عاشق را روایت می‌کند که بعد از مهاجرت یکی از آنها به کشوری دیگر، تصمیم می‌گیرند رابطه خود را با بازسازی جاهای خالی همدیگر پر کنند.

 

مهاجرت، تنهایی انسان امروز و بحران هویت از موضوعاتی است که به گفته کارگردان نمایش در این اجرا مطرح می‌شوند.

 

رضا بصیرزاده که دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و آلبرتا کانادا است کارگردانی و طراحی آثاری چون «ویلی لومان»، «میز میز است»، «کلفت‌های ژان» و حضور در چند جشنواره تئاتر داخلی و بین المللی را در کارنامه دارد.

 

از دیگر عوامل این پروژه میکس مدیا می‌توان به نویسنده عرفان غفوری صنعتی، طراح صحنه و مشاور رسانه‌ای باران بن یاسین، طراح حرکت سبا نازی انجیله و طراح صدا حسام زمانی اشاره کرد.

 

«حضور غیاب» که در چهار اجرا در روزهای مختلف برگزاری جشنواره روی صحنه می‌رود به زودی اجراهای داخلی و بین المللی خود را نیز آغاز خواهد کرد. جشنواره بین المللی تئاتر فرینج ۲۰۱۹ از ۲۲ تا ۲۶ می مصادف با اول تا پنجم خردادماه در شهر وینزور کانادا برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها