موضوعات مهم

۱۰ هنرمند ایرانی در دوسالانه فاین کرفت فرانسه

۱۰ هنرمند ایرانی در دوسالانه فاین کرفت فرانسه

مجله جامع هنری نوریاتو: ده هنرمند ایرانی با آثار مجسمه و سفال خود در دوسالانه فاین کرفت فرانسه شرکت خواهند کرد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از ایرنا، انجمن‌هنرمندان سفالگر با حمایت و همکاری اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سفارت ایران در پاریس در چهارمین دوره‌ دوسالانه فاین کرفت که در دو بخش فراخوان و کیوریتوریال برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

 

رجحانه حسینی کیوریتور بخش ایران در این نمایشگاه گفت: هر بار در بخش کیوریتوریال این دوسالانه از یازده کشور دعوت می‌شود که امسال برگزارکنندگان این رویداد ایران را نیز دعوت کردند. هنرمندان جهان به واسطه شناختی که از گذشته هنر ایران دارند بسیار مشتاق دیدن آثار معاصر و هنرمندان جوان هستند و فرانسوی ها در تبلیغات امسال نمایشگاه از حضور ایران خوشحال بودند.

 

وی در خصوص شیوه‌ انتخاب هنرمندان بخش ایران گفت: هنرمندانی که برای این نمایشگاه انتخاب شده‌اند به دو گروه تقسیم می‌شوند؛ هنرمندانی که از تولیدات خود و صنایع دستی امرار معاش می‌کنند و درآمد دارند و گروه دیگر هنرمندانی که از صنایع دستی در تولید اثر هنری استفاده کرده‌اند.

 

وی افزود: درباره‌ دسته‌ اول باید بگویم که کار هنری آنها با فضای تولیداتشان بسیار متفاوت است و این در انتخاب‌ها این هنرمندان برای من نکته‌ مهمی بود؛ اینکه این هنرمندان مرزی قائلند میان تولیدات صنایع‌دستی خود و آثار هنری که مسلما برگرفته از تکنیک‌هایی است که در تولیداتشان هم از آنها استفاده کرده‌اند. دسته دوم هم هنرمندانی هستند که از تکنیک و یا اثر تولید شده در صنایع دستی به‌عنوان ایده و مفهوم اثر خود استفاده کرده اند و مفهوم اثرشان در پیوند با کارکرد یا خاطره‌ای است که ما از صنایع دستی داریم.

 

مهدی شیر احمدی، نیما نصیری، محمد بهابادی، محمد رضا خلجی، نفیسه خلج، کورش آریش، بهزاد اژدری، محمد علی سجادی، محسن توحیدی و هیربد همت آزاد هنرمندان حاضر در این دوره از دوسالانه فاین کرفت فرانسه هستند.

 

مهدی شیراحمدی، محمد بهابادی و محمدرضا خلجی هنرمندان فعال در عرصه‌ی مجسمه‌سازی، نیما نصیری هنرمند عرصه‌ی میناکاری و از دیگر هنرمندان سرامیست هستند.

 

دوسالانه‌ی فاین کرفت از اول تا پنجم خردادماه در «گراندپاله‌« پاریس فرانسه برگزار خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر