موضوعات مهم

برگزیدگان بخش بهترین فیلمنامه جوایز انجمن «دیدگاه پاریس» معرفی شدند

برگزیدگان بخش بهترین فیلمنامه جوایز انجمن «دیدگاه پاریس» معرفی شدند

رسانه جامع هنری نوریاتو: اسامی نفرات برنده جایزه بهترین فیلمنامه انجمن «دیدگاه پاریس» با مدیریت محمد حقیقت اعلام شد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از روابط عمومی «انجمن دیدگاه پاریس»، محمد حقیقت مدیر «انجمن دیدگاه پاریس»، امروز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، در کن و همزمان با برگزاری جشنواره جهانی فیلم کن، اسامی برندگان اولین دوره جایزه بهترین فیلم‌نامه‌نویس کوتاه را اعلام کرد.

 

داوران این مسابقه فیلمنامه نویسی عبارت هستند از داریوش مهرجویی فیلمساز و نویسنده، علی عباسی فیلمساز ایرانی مقیم سوئد، کیوان کثیریان منتقد و سردبیر سایت سینما سینما، محمد حقیقت منتقد، سینماگر و عضو کمیته انتخاب جشنواره جهانی فیلم کن (از ۱۹۹۱ تا ۲۰۰۵) و مهناز شکری پور دانشجوی سینما در فرانسه و سینه فیلم.

 

۹۰ فیلمنامه کوتاه برای شرکت در مسابقه ارسال شد که در مرحله اول ۱۰ نفر به مرحله نامزدهای اولیه رسیدند و اکنون از بین آنها ۳ برگزیده نفرات اول تا سوم که جوایز نقدی را دریافت می‌کنند، به شرح زیر اعلام شد:

 

جایزه اول همراه با ۱۳۰۰ یورو به آذر طالقانی برای نوشتن فیلمنامه «بگو اکشن».

 

جایزه دوم مسابقه فیلمنامه نویسی انجمن «دیدگاه پاریس» به همراه هزار یورو به سیاوش مقدم برای نوشتن فیلمنامه «یک دستور پخت ساده برای کوکی شکلاتی» اهدا شد.

 

جایزه سوم فیلمنامه نویسی نیز به ارمغان فلاح به همراه ۷۰۰ یورو بخاطر فیلمنامه «خط عابر پیاده» تقدیم شد.

 

همچنین دیپلم افتخار این انجمن به نیما رحیم پور برای فیلمنامه «هیولا» اهدا شد.

 

مدیر انجمن اعلام کرد که در جهت حمایت از فیلمنامه نویسان جوان سینمای ایران، این مسابقه هر سال برگزار شده است، از سال آینده کسانی می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند که کمتر از ۳۰ سال سن داشته باشند.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها