موضوعات مهم

بازدید رئیس بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه دانش بنیان فراکاو راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران

بازدید رئیس بنیاد سینمایی فارابی از مجموعه دانش بنیان فراکاو

مجله جامع هنری نوریاتو: علیرضا تابش، رئیس بنیاد سینمایی فارابی، ضمن بازدید از مجموعه رسانه‌ای فراکاو ضمن بازدید از مجموعه رسانه‌ای فراکاو، با فعالان حوزه رسانه و فضای مجازی دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش نوریاتو به نقل از روابط عمومی مجموعه رسانه ای فراکاو، تابش ضمن بازدید از فعالیت های «ورزش سه»، «آنتن» و «تماشا» در جریان آخرین دستاوردهای فعالان حوزه رسانه و سرگرمی در فضای مجازی قرار گرفت.

 

وی با تجلیل از اقدامات صورت گرفته در این مرکز گفت: جمعی از جوانان پر شور و متخصص و بی ادعا در حوزه رسانه و تولید محتوا در این مجموعه حضور دارند که امروز موفق شدم از نزدیک فعالیت هایشان را دیده و با آن آشنا شوم.

 

بنیاد سینمایی فارابی

 

پرمخاطب ترین ها، همگی در یک مجموعه

 

ورزش سه، رسانه اول ورزش کشور و پر مخاطب ترین رسانه فارسی زبانان در فضای مجازی است. این رسانه در کنار سایت و اپلیکیشن “آنتن” که اقدام به پخش زنده مسابقات و رویدادهای ورزشی می کند، توانسته حجم زیادی از مخاطبان فارسی زبان را از ایران و سراسر جهان گردهم آورد.

 

رئیس بنیاد سینمایی فارابی با اشاره به ابعاد فعالیت‌های مجموعه فراکاو گفت: جا دارد از این بابت به جوانان فعال و خلاق و کارآمد در مجموعه فراکاو تبریک گویم. امیدوارم مسئولان بخش های مختلف فرهنگی هنری و بخصوص رسانه ای کشور، همکاری جدی تری با بخش خصوصی و تلاش هایشان در این حوزه داشته باشند.

 

تابش با اشاره به اهمیت تحقیق و توسعه در بستر فضای مجازی افزود: بستر ورزش و اصولا حوزه سرگرمی، یکی از بسترهای بسیار خطیر و مهمی است که اگر مجموع رسانه های داخلی به درستی برایش تولید محتوا کنند، می توانند نیازهای نسل نوی کشور را که تنوع طلب هم هست و سرگرمی را دوست دارد و پیگیری می کند پاسخ دهد. این همان چیزی است که در این مجموعه دانش بنیان اتفاق افتاده است.

 

 

راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران

 

رئیس بنیاد سینمایی فارابی در جریان بازدید اش، از راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران در زیر مجموعه بنیاد فارابی خبر داده و گفت: ما در طرح تحول بنیاد سینمایی فارابی به این جمع بندی رسیدیم که توجه به زنجیره ارزش صنعت در سینما و بنیان های جدی بازاریابی در محصولات سینمایی و اصولا صنعت تصویر در کشور، بسیار حائز اهمیت است. لذا مصمم هستیم مرکز نوآوری و شتابدهی سینمای ایران را در نیمه های سال جاری راه اندازی خواهیم کرد.

 

تابش افزود: مطالعات این کار را با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام داده ایم و امیدوارم این مرکز مکانی برای حضور جدی و تعامل بخش خصوصی با دولت بشود که امکان رشد نوآورانه و خلاقانه صنعت سینما و صنعت تصویر ایران را فراهم کند.

 

رئیس بنیاد فارابی در پایان بازدید از مجموعه فراکاو، ضمن ابزار امیدواری به استفاده از پتانسیل های این مجموعه برای بهتر دیده شدن محصولات حوزه فرهنگ و هنر، گفت: هرچه بخش خصوصی در کشور ما در حوزه تولید محتوا، بازاریابی و بازارسازی فعال تر و غنی تر شود، شاهد رونق فرهنگی و رشد اقتصاد فرهنگ خواهیم بود. بخصوص در حوزه کسب و کارهای نو و استارتاپها ما می توانیم شاهد خروج از یک بن بست در سینمای کشور باشیم، بدین معنا که محصولاتی که در سینما تولید می شود، با یک فرآیند شتابدهی تولید شده و در بستر داخلی و بین المللی به دست مخاطبان برسد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر