موضوعات مهم

چطور یک رابطه را تمام کنیم؟ نکته‌هایی از نقاش برزیلی بلمیرو د آلمیدا

چطور یک رابطه را تمام کنیم؟

ترجمه اختصاصی نوریاتو: اگر به دنبال مشورت عاشقانه و یا راهی برای بهبود رابطه خودتان هستید این مقاله برای شما مناسب نیست. اما اگر می‌خواهید مجرد بمانید، با من و نقاش برزیلی بلمیرو د آلمیدا همراه باشید. ما به شما یاد می‌دهیم چطور با وقار از یک رابطه خارج شوید. هر چه باشد راهنمایی یک هنرمند بزرگف می‌تواند کاملا تاثیرگذار باشد.

 

بلمیرو متولد ۱۸۵۸ بود و مانند خیلی از هنرمندان هم عصر خودش، در اروپا تحصیل کرده بود و تحصیلات خودش در برزیل را هم در آکادمی سلطنتی هنرهای زیبا آغاز کرده بود. پس از جنگ جهانی اول، بلمیرو در پاریس مستقر شد و تا آخر عمر خودش در این شهر ماند. او درنهایت در سن ۷۷ زندگی کرد و دوران حرفه‌ای فوق‌العاده‌ای داشت: او نقاش، طراح، کاریکاتوریست و مجسمه ساز بود.

 

۱) گفتگو همیشه بهترین جایگزین است (اما مکان خوبی انتخاب کنید)

 

آلمیدا

بلمیرو د آلمیدا – خیابانی در ایتالیا، حدود ۱۸۸۹

 

قبول دارم که صحبت کردن درمورد تمام کردن یک رابطه، کاری نیست که دوست داشته باشیم راجع به آن صحبت کنیم. اما توضیح دادن دلایلی که برای ترک رابطه عاشقانه داریم اولین قدم برای دوست ماندن یک زوج پس از جدایی است. اما به یاد داشته باشید که باید مکان مناسبی برای این کار انتخاب کنید. خیابان‌های شلوغ مکان خیلی خوبی برای این کار نیست و بهتر است به دنبال گوشه‌های تاریک با کمترین میزان بیننده بگردید.

 

۲) صبور اما محکم باشید

 

عشق در نقاشی

بلمیرو د آلمیدا – کشمکش(Arrufos)

 

مطالعه بیشتر: دریاچه قو در قاب عکس

 

در زبان پرتغالی کلمه Arrufos به معنی یک نوع احساس ناخوشایند می‌باشد که فقط برای کسی که بیشترین ارزش را برای او قائل هستیم فعال می‌شود. این فرد می‌تواند یک معشوق سابق باشد. اگر گفتگوی اولیه جواب نداد، کمی بیشتر اصرار کنید. ممکن است معشوق شما گریه کند، اما سعی کنید محکم باشید. برخی اوقات این اشک‌ها در مقابل مشکلاتی که ممکن است ادامه دادن یک رابطه مضر برای شما به همراه داشته باشد خیلی بی ارزش هستند.

 

۳) اگر این روش هم جواب نداد، سعی کنید یک نامه بنویسید

 

نقاشی عاشقانه

بلمیرو د آلمیدا، خبر بد، ۱۸۹۷

 

ممکن است نتوانید تمام مشکلات را خودتان حل کنید. این موضوع به اندازه‌ای که شنیده‌اید هم بد نیست. این مرحله بهترین زمان است که از مهارت‌های نوشتن خودتان بهره ببرید و در یک نامه دلایل خودتان را برای اتمام رابطه بیان کنید. البته می‌توانید به جای نامه از جایگزین‌های به روزتری مانند ایمیل، پیامک و یا واتس اپ نیز استفاده کنید، اما من چنین کاری را پیشنهاد نمی‌کنم. نوشتن نامه قاطعانه‌تر و هنری‌تر می‌باشد.

 

“رابطه‌ام تمام شد، حالا چکار کنم؟”

 

در نظر می‌گیریم که تا به اینجا موفق شده‌اید رابطه خودتان را به پایان برسانید. من توصیه نمی‌کنم به سرعت وارد رابطه با یک نفر دیگر شوید. زیرا با پایان یافتن یک رابطه عاشقانه قلب انسان می‌شکند. پس این راهنمایی‌ها را دنبال کنید تا متوجه شوید پس از اتمام رابطه باید چکار کنید.

 

مطالعه بیشتر: آیا فیلم جدید علاء الدین می‌تواند نگاه‌ها را نسبت به فرهنگ خاورمیانه مثبت کند؟

 

۴) روی چیزهای خوب تمرکز کن

 

حتی اگر شما تصمیم گرفته باشید رابطه را ترک کنید، ممکن است اتمام آن شما را آذار دهد. در این صورت سعی کنید به موضوعات مثبت فکر کنید. این موضوعات ممکن است آهنگی باشد که دوست دارید، غذای موردعلاقه شما باشد، یا حتی گل و یا یک فیلم باشد.نکته مهم این است که باید روحیه مثبت داشته باشید و لبخند بزنید. هرکاری که می‌کنید سعی کنید ذهنتان را از رابطه‌ای که داشته‌اید دور نگه دارید. اگر همه کارها را انجام داده‌اید و جواب نگرفته‌اید به تمیزکاری فکر کنید، تمیز کردن خانه برخی اوقات به تمیز شدن قلبتان هم کمک می‌کند.

 

بلمیرو د آلمیدا

بلمیرو د آلمیدا – وراج، ۱۸۹۳

 

۵) غلبه!

 

خب اگر فکر می‌کنید زمان آن رسیده است که زندگی جدیدی شروع کنید و قلبتان آماده چنین چیزی است، از این احساس استقبال کنید. همانطور که وینیسیوس د مورائس می‌گوید، زندگی هنر ملاقات است. پس از تجربه یک زندگی عاشقانه جدید نترسید. از طرفی دیگر، اگر معشوق سابق خودتان را با فرد جدیدی دیدید، با آن کنار بیایید. بزرگترین مزیت عشق این است که توسط افراد جدید قابل تمدید است.

 

آلمیدا بلمیرو

بلمیرو د آلمیدا، عشق‌بازی نگهبان، ۱۹۰۴

 

در پایان اما، امیدوارم به چنین نصیحت‌هایی نیاز نداشته باشید و هر روز بتوانید عشق بورزید.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها