موضوعات مهم

جان سینگر سارجنت – گذرگاه سیمپلون: درس

جان سینگر سارجنت – گذرگاه سیمپلون: درس

خیلی از افراد جان سینگر سارجنت را به خاطر نقاشی‌های رنگ روغنش در اوایل قرن بیستم می‌شناسند. با این حال او نقاشی‌های آبرنگ دوست داشتنی زیادی هم تولید کرده است که خیلی شناخته شده نیستند. یکی از نقاشی‌های آبرنگ سارجنت نقاشی منتخب این هفته ما است؛ گذرگاه سیمپلون: درس.

 

گذرگاه سیمپلون

جان سینگر سارجنت؛ گذرگاه سیمپلون: درس، آبرنگ، ۱۹۱۱، موزه هنرهای زیبا، بوستون

 

گذرگاه سیمپلون: درس سه زن را نشان می‌دهد که از فضای باز لذت می‌برند. خواهر سارجنت یعنی امیلی در وسط نشسته است که درحال کار روی یک نقاشی می‌باشد. دو دختر جوان‌تر خواهرزاده‌های سارجنت رزماری و رن هستند که با علاقه زیاد خاله خودشان را درحال نقاشی کشیدن مشاهده می‌کنند. این نقاشی یک صحنه تابستانی را نشان می‌دهد و سبک نقاشی نیز کاملا غیر رسمی است. سارجنت چند تابستان را در کوه‌های آلپ نزدیک گذرگاه سیمپلون گذراند و آنجا چندین نقاشی آبرنگ مانند این نقاشی را تهیه نموده است. این نقاشی‌ها خانواده و دوستان او را در حال نقاشی کشیدن، مطالعه، خواب و… نشان می‌دهد. در خیلی از صحنه‌ها زنان با لباس‌های روشن و چترهای آفتابگیر رنگارنگ حضور دارند. همچنین او صحنه‌های کوهستانی زیادی هم نقاشی کرده است.

 

گذرگاه سیمپلون سارجنت

جان سینگر سارجنت، گذرگاه سیمپلون: پیش زمینه، آبرنگ، ۱۹۱۱، موزه هنرهای زیبا، بوستون

 

جان سینگر سارجنت خیلی سفر می‌کرد و اکثر آثار آبرنگ خودش را در بین راه نقاشی کرده است. او بدوئین را در آفریقای شمالی، معماری را در ونیز، معادن سنگ مرمر را در ایتالیا و مناظر مدیترانه‌ای، باغ‌های زیبا و … را نقاشی کرده است. او نقاشی‌های آبرنگ زیادی دارد و همه آن‌ها فوق‌العاده هستند. من عاشق رنگ روشن این نقاشی‌ها هستم. برخی از آن‌ها جزئیات زیادی دارند درحالی که برخی دیگر در نگاه اول کاملا انتزاعی به نظر می‌رسند. با این وجود تمام آن‌ها می‌توانند اطلاعات کافی را برای ساخت یک صحنه چشم‌نواز منتقل کنند.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها