موضوعات مهم

فلیکس هرناندز – دل شکستگی

فلیکس هرناندز – دل شکستگی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: یک عکاس و هنرمند دیجیتال به نام فلیکس هرناندز “افکار، رویاها و ایده‌های” خودش را با تصاویر فانتزی که با استفاده از مدل‌های اسباب‌بازی، مجموعه‌های دست ساز و تکنیک‌های دوربین به تصویر کشیده است. اسم آخرین پروژه او «دل شکستگی» می‌باشد که تاثیر منفی انسان‌ها روی سیاره را به تصویر می‌کشد.

 

هرناندز می‌گوید: “طبیعت خیلی زیبا و فوق‌العاده است و همه ما بخشی از آن هستیم، اما با فعالیت‌هایی که داریم در حال نابود کردن آن هستیم. وقتی به چشم‌های پسرم نگاه می‌کنم و به زمینی که برای او به جا می‌گذارم نگاه می‌کنم، دلم می‌شکند.” دل شکستگی بخش اول یک مجموعه جدید می‌باشد که هرناندز قصد دارد در آن از مجسمه‌های حیوانات مینیاتوری استفاده کند تا افراد و ایده‌های واقعی را نشان دهد. او می‌گوید: “در دل شکستگی بچه فیل نشان دهنده پسر کوچکم است و فیل بالغ نیز خود من هستم.”

 

تصاویر تکان دهنده او دو فیل را نشان می‌دهد که توسط شکاف‌های قلب مانندی که به خاطر وزن قدم‌های آن‌ها تشکیل شده است، از یکدیگر جدا افتاده‌اند. فلیکس هرناندز پس از گرفتن یک عکس، آن را در فتوشاپ ویرایش می‎کند تا به دید هنری خودش زندگی ببخشد.

 

هرناندز می‌گوید: “پیام پنهان این مجموعه کاملا ساده است، ببینید با اعمالمان چه بلایی سر دنیا، خودمان و کودکانمان آورده‌ایم. هیچکدام از ما کامل نیستیم و هیچوقت هم نخواهیم بود، اما همه می‌توانیم به گونه‌ای در به جا گذاشتن دنیایی بهتر نقش داشته باشیم.

 

شما بقیه آثار این هنرمند را در اکانت Behance وی مشاهده نمائید.

 

هرناندز

نجات زمین

عکاسی فاین آرت

فلیکس هرناندز

عکاسی هنری

نجات زمین

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر