موضوعات مهم

درخشش هنگ کنگ

درخشش هنگ کنگ

ترجمه اختصاصی نوریاتو: یک عکاس بلژیکی به نام خاویر پورتلا نمای خیلی زیبایی از یک جنگل شهری را به نمایش گذاشته است. یک سفر کوتاه به هنگ‌کنگ بهانه‌ای شد برای پورتلا تا این کلانشهر آسیایی را هم به مجموعه درخشش خودش اضافه کند. درخشش خیابان‌های هنگ کنگ زیر نور تابلوهای نئون، فعالیتی از خودشان نشان می‌دهند که پورتلا عاشق عکاسی از آن است. این بار او این خیابان‌های پرنور را با لانگ اکسپوژر ترکیب کرده است تا از مسیرهای نوری برای خلق افکت‌های خلاقانه بهره ببرد.

 

مجموعه درخشش هنگ کنگ پورتلا با استفاده از ذات شهر هیجان را به بیننده منتقل می‌کند. با ثبت حرکت ترافیک و جریان مردمی که در خیابان هستند، هنگ کنگی که در تصاویر این عکاس دیده می‌شود، شهری پرانرژی است و همیشه در جنب و جوش می‌باشد.

 

این عناصر انسانی در مقابل احساس وهم‌آوری قرار گرفته‌اند که با استفاده از نورهای اشباع قرمز و آبی منتقل می‌شود. ممکن بود عکاس‌های دیگر احساس بدی با این رنگ‌ها منتقل کنند. اما از طریق لنز پورتلا اینطور به نظر می‌رسد که مردم در ورژن متفاوت‌تری از واقعیت زندگی می‌کنند. شما به راحتی می‌توانید این فضا را به دنیای یک بازی ویدئویی تشبیه کنید.

 

پورتلا از طریق بازی با نور و بازتاب آن ترکیب‌های زیباتری می‌سازد. همین موضوع باعث می‌شود عکس‌های او با عکاس‌های خیابانی دیگر متفاوت باشد، زیرا او ترکیب عناصر بصری را طبق نظر بیننده تغییر می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر