موضوعات مهم

نمایش چهار فیلم کانون در جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا

نمایش چهار فیلم کانون در جشنواره «کارتون کلاب» ایتالیا

نوریاتو: چهار فیلم پویانمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش مسابقه‌ سی‌ و پنجمین جشنواره بین‌المللی «کارتون کلاب» ایتالیا نمایش داده شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، پویانمایی کوتاه «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی، «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین، «باد دوچرخه سوار» ساخته نازنین سبحان‌سربندی و «کاش یک برادر داشتم» به کارگردانی ناهید شمس‌دوست در بخش مسابقه سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی کارتون کلاب (Cartoon Club Award) ایتالیا به نمایش درآمد.

 

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کارتونی و کمیک و بازی‌های «کارتون کلاب» ایتالیا که از سال ۱۹۸۵ راه‌اندازی شده تاثیر قابل توجه‌ای برای فیلم‌های انیمیشن، کوتاه و به‌ویژه داستان، آموزشی، تجربی با گرافیک کامپیوتری داشته است.

 

این جشنواره همچنین محل برگزاری نشست‌های مختلف با نویسندگان و فیلمسازان است و یک بازار نمایشگاهی با نام Riminicomix دارد که ویژه فیلم‌های کمیک و ابزار آن است.

 

سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کارتونی کارتون کلاب از ۲۲ تا ۳۰ تیر ۱۳۹۸ برابر با ۱۳ تا ۲۱ ژوییه ۲۰۱۹ در شهر ریمینی ایتالیا در حال برگزاری است و فیلم‌هایی از کشور ایران، لهستان، روسیه، سوییس، ایتالیا، آرژانتین، آلمان، سنگاپور، هلند، فنلاند، بلژیک، فرانسه، پرتغال، اسپانیا، گرجستان، سوئد، انگلستان، چین، بلغارستان، استونی و هند در آن نمایش داده می‌شود.

 

مسابقه فیلم‌های انیمیشن ساخته دانش‌آموزان دبیرستانی، دوره‌های دانشگاه و مدارس فیلم انیمیشن (Sig Rossi Award)، مسابقه فیلم‌های ساخت کودکان (Cartoon Jury Award)، مسابقه انیمیشن فیلم‌های ویژه کودکان (Cartoon Kids Award) و چشم‌انداز از بخش‌های این جشنواره است.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر