موضوعات مهم

فراهانی و فتحعلی بیگی از «اوستاد نوروز پینه دوز» می گویند نمایشنامه صد ساله و دوشنبه های نقد تئاتر

فراهانی و فتحعلی بیگی از «اوستاد نوروز پینه دوز» می گویند

نوریاتو: نقد و بررسی نمایش «اوستاد نوروز پینه دوز» نوشته «میرزا احمدخان کمال‌الوزاره محمودی»و کارگردانی «رحمت امینی»و رونمایی از چاپ تازه این نمایشنامه پس از یکصد سال، دوشنبه سی و یکم تیرماه در سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر برگزار خواهد شد.

 

در مراسم رونمایی؛ بهزاد فراهانی و داود فتحعلی بیگی دو تن از هنرمندان حوزه تئاتر ملی حاضر خواهند بود و درباره این متن سخنرانی خواهند کرد.همچنین در این نشست رضا آشفته و جواد روشن دو تن از اعضای کانون ملی منتقدان تئاتر ایران درباره این نمایشنامه و اجرای رحمت امینی از این متن نقد و نظرشان را اعلام می کنند.

 

رحمت امینی، نمایش‌نامه‌نویس، کارگردان و استادیار دانشگاه تهران پس از تجربه‌های اخیرش ،نمایش‌های «جیجک علیشاه» نوشته ذبیح بهروز و «جعفرخان از فرنگ برگشته» نوشته حسن مقدم این بار با نمایش «اوستاد نوروز پینه دوز» که صد‌سال پیش برای نخستین بار منتشر شده است، در تالار قشقایی تئاتر شهر حضور دارد.

 

«اوستاد ‌نوروز پینه‌دوز»به سال ۱۲۹۸ توسط میرزا احمدخان کمال‌الوزاره محمودی به رشته تحریر در‌آمده، توسط حامد مکملی بازنویسی شده و با کارگردانی رحمت امینی از ۹ تیرماه ۱۳۹۸ در سالن قشقایی مجموعه تئاتر‌شهر اجرای خودرا آغاز کرده است.

 

این نمایش داستان استاد‌ نوروز پینه دوز فقیری است که علی‌رغم داشتن دو همسر، با دیدن زنی زیبا، مجدداً هوس ازدواج می‌کند و برای رسیدن به آن تلاش می‌کند.

 

جلسه نقد و بررسی و رونمایی از نمایشنامه از ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می شود و ورود برای علاقمندان آزاد است.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها